Bajeczna Majówka na Sycylii 28.04.2024-05.05.2024

Zapraszamy na wycieczkę przygotowaną

dla nas przez biuro podróży TORTUGA

W dniach.28.04 – 05.05.2024r.

KOSZT 4200 zł + 200 €

uczestnikom przysługuje dofinansowanie z funduszu wycieczkowego zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Dofinansowanie dla członków ZNP – 150 zł

I zaliczka 700 zł do 30.11.2023r. Na konto BP Tortuga

ALIOR BANK 10 2490 0005 0000 4500 8694 1686 Z DOPISKIEM UNIWERSYTET ŚL.

Reszta wpłaty 3500 zł do 28.03.2024r. CZŁONKOWIE ZNP 3350 zł

200 € Płatne na miejscu u przewodnika

CENA OBEJMUJE:

• opieka pilota, przewodnik lokalny, zestaw tour guide
  • ubezpieczenie NNW i KL, opłata klimatyczna
  • 7 noclegów w hotelach
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
  • rejs na Wyspy Liparyjskie

DZIEŃ 1:

Spotkanie na lotnisku w Katowicach o godzinie 16.00. Odprawa i przelot samolotem rejsowym do Trapani. Lądowanie według rozkładu o godzinie 20.55. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo. Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Monreale. Zwiedzanie jednej z najsłynniejszych normańskich katedr ze słynnymi złotymi mozaikami o powierzchni 6000 metrów kwadratowych. Przejazd do Palermo m.in. Katedra, Fontanna Wstydu, dawna dzielnica arabska, dziś największe targowisko, na którym można poznać prawdziwą atmosferę życia w mieście, plac Quattro Canti, plac Bellini . Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do Cefalu. Jedno z najwspanialszych miasteczek Sycyliii położone na zboczach Roccia di Cefalu.przejazd do Tindari z Sanktuarium Czarnej Madonny miejsca wielu cudów i uzdrowień oraz pielgrzymek z różnych stron Sycylii i świata. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Dzień wolny na relaks i plażowanie. Obiadoklacja i nocleg. UWAGA! W tym dniu dla chętnych fakultatywny Rejs po Morzu Jońskim, podczas którego zobaczymy m.in. Grotta Azzurra, Isola Bella a także zjemy, wypijemy i zaśpiewamy nieśmiertelne „Lasciatemi cantare”:) Powrót do hotelu.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Syrakuz. Wspaniałe miasto, które w swojej historii stykało się z tak wielkimi postaciami jak Święty Paweł, Święta Łucja czy też Archimedes. Spacer po historycznej Wyspie Ortigia gdzie zobaczymy m.in. Źródło Aretuzy, Bazylikę św. Łucji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd na Etnę – największy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem na wysokość 2000 metrów gdzie będziemy mogli spacerować po wygasłych kraterach lub wybrać się na wyprawę kolejką i busami na wysokość ponad 3000 metrów! (dodatkowo płatne około 80 EUR). W drodze powrotnej degustacja lokalnych przysmaków oraz słynnego Fuoco dell’Etna:) Następnie przejazd do najpiękniejszego kurortu Sycylii Taorminy, która jest zwieńczona wspaniałym antycznym teatrem. Nasz dzień zakończymy wspaniałą kolacją w miasteczku znanym z filmu „Ojciec Chrzestny”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Rejs na Wyspy Liparyjskie. Jedna z największych atrakcji podczas pobytu na Sycylii. Odwiedzimy dwie malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (Vulcano, Lipari) gdzie będziemy mogli zażywać kąpieli w błotach siarkowych, wpsinać się na szczyt czynnego wulkan oraz pływać w wodach rozgrzanych podwodnymi gejzerami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd doKatania. Zwiedzanie miasta św. Agaty gdzie zobaczymy m.in. Katedrę św. Agaty, Fontannę Słonia oraz słynny targ Pescheria. Przejazd na lotnisko w Trapani i przelot do Katowic. Lądowanie o godzinie 23.45.