Kiermasz i pomoc ZNP na rzecz Ukrainy

Szanowni Członkowie,

Informujemy, że Prezydium Rady Uczelnianej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dniu 30.03.2022 r. podjęło uchwałę w sprawie przekazania środków pieniężnych na pomoc Ukrainie, a konkretnie naszym podopiecznym z Ukrainy zamieszkującym w Akademikach naszej Uczelni. Studentom i Doktorantom z Ukrainy.

• Włączamy się czynnie w działania Uniwersytetu Śląskiego poprzez zakup wyznaczonych artykułów spożywczych i innych zgodnie z trwającą zbiórką rzeczową – informacje o bieżących i konkretnych potrzebach naszych podopiecznych znajdują się w pliku: docs.google.com/spreadsheets/d/19L0IIF83SJp44jYxh6IoEy6ynA5lOJSQZ9UQeD4d5Lw/edit?fbclid=IwAR26ffnh6TNcmUAlaSpwZgQfH3PLVxKBFGIIBb_Wzmlki-OJ-c_OrnKhBzI#gid=0
  • Najpilniejszą potrzebą jest wyżywienie – wciąż najbardziej potrzebne są produkty żywnościowe, takie jak: makarony, ryż, kasze, gotowe sosy do dań, konserwy mięsne, warzywa w puszkach lub słoikach, pasztet, mleko, ryby w puszce, dżemy, olej roślinny czy pieczywo tostowe.
  • Miejscem gromadzenia darów jest budynek rektoratu UŚ przy ul. Bankowej 12 w Katowicach

Wsparcia finansowego można udzielić poprzez oficjalną zbiórkę uczelnianą w serwisie Zrzutka: zrzutka.pl/k8n5fy

Dziś odbył się 1 transport żywności. Planujemy jeszcze kilka takich transportów.

Zapraszamy do włączenia  się w w/w akcję.

Ponadto w dniach 05 kwietnia do 13 kwietnia w Sekretariacie ZNP odbywa się mini kiermasz Wielkanocny na rzecz Ukrainy.

Proponujemy Państwu zakup stroiczków świątecznych (15 zł) oraz ozdobnych słoiczków (5 zł i 3 zł).

Od czwartku 07.04 do nabycia również świąteczne słodycze – ozdobione na prezent.

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczamy na zakup niezbędnych artykułów dla mieszkających u nas osób z Ukrainy.

Zapraszamy do siedzimy ZNP od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30 – I piętro ul. Bankowa 12 a.

Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!