Portugalia – 30.08.-06.09.2022

SPECJALNA OFERTA NA KONIEC WAKACJI
przygotowana dla nas przez Biuro Podróży „TORTUGA”
niezwykła podróż do słonecznej
PORTUGALII
w dniach  30.08.2022r. – 06.09.2022r.
Koszt 3500 zł + 100 €

Wyjazd z Sosnowca ( Będzińska 60 ) 14:45

Wyjazd z Katowic (WNS, ul . Bankowa 12) 15:00

Cena zawiera:

• TRANSFER NA LOTNISKO KRAKÓW-BALICE
  • PRZELOT LUFTHANSĄ DO LIZBONY I POWRÓT Z PORTO
  • KOMFORTOWY AUTOKAR NA CZAS WYCIECZEK
  • OPIEKA PILOTA
  • UBEZPIECZENIE NNW I KL
  • 7 NOCLEGÓW W  HOTELACH
  • 7 ŚNIADAŃ, 6 OBIADOKOLACJI
  • BILETY WSTĘPÓW
  • REJS PO DUORO
  • LOKALNI PRZEWODNICY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

Każdy z uczestników podpisuje umowę z Biurem Podróży ze stosownymi danymi do wpłaty.

I zaliczka- 500 zł do 30.05,  II zaliczka- 1000 zł do 30.06. III zaliczka 2000 zł (członek ZNP 1850 zł)

Uczestnikom przysługuje dofinansowanie z funduszu wycieczkowego
Dodatkowo dofinansowanie dla członków ZNP – 150 zł

PROGRAM WYCIECZKI: Przejazd na lotnisko Kraków Balice. Przelot samolotem linii Lufthansa
do Lizbony z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przejazd do hotelu. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Lizbona: przygoda z najwspanialszym miastem Portugalii rozpocznie się od najstarszej dzielnicy – Alfamy. Cudem ocalona przed trzęsieniem ziemi. Wspinając się plątaniną krętych uliczek dotrzemy do Katedry Se oraz Zamku Świętego Jerzego skąd będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta oraz rozlewisk Tagu. Następnie przejście do dzielnicy Baixa gdzie poznamy miasto odbudowane przez Markiza de Pombal. Czas wolny. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie zobaczymy: Wieżę Belem oraz Klasztor Hieronimitów. Przejazd na Cabo do Roca, najbardziej na zachód wysunięty przylądek Europy, gdzie „ląd się kończy, a morze zaczyna”. Przejazd do hotelu nad Oceanem. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Relaks i plażowanie. Popołudniowa wizyta w Sanktuarium Fatimskim.
Zwiedzanie najważniejszych ekspozycji. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Wizyta w Obidos – malownicze, średniowieczne miasteczko z zamkiem i doskonale zachowanymi murami obronnymi, miejsce produkcji słynnego wiśniowego likieru Ginjinhy, którą pija się  w czekoladowych filiżankach. Dla chętnych możliwość wyjazdu fakultatywnego na wyspy Ilhas Berlengas . Wspaniała wyprawa motorówkami na oddalone od lądu idylliczne wysepki, gdzie będziemy mogli plażować lub rozkoszować się dziką przyrodą Portugalii.  Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Batalha jeden z najwspanialszych klasztorów portugalskich. Zobaczymy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Niedokończone Kaplice, fantastyczne Krużganki Królewskie oraz nagrobek Henryka Żeglarza. Nasz dzień zakończymy wizytą w jednym z najwspanialszych kurortów Portugalii – Nazare.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Portugalii – Coimbry. Miasto z tradycją uniwersytecką od 1290 r. Wędrując wąskimi ulicami miasta i poszukując dźwięków słynnego Fado dotrzemy na najsłynniejszy Uniwersytet w Portugalii. Dalszy przejazd w kierunku Porto. Po drodze wizyta w urokliwym Costa Nova. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Porto. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Śniadanie. Porto: objazd miasta u ujście rzeki Douro, następnie spacer po mieście,  Torre Dos Clerigos, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento, kościół św. Franciszka z talha dourada. Czas wolny w dzielnicy Ribeira, podczas którego będziemy mogli spróbować lokalnego przysmaku czyli francesihna:)Stąd tradycyjną tratwą używaną do spławiania beczek z winem Porto wypłyniemy w rejs po „Złotej Rzece”. Degustacja wina porto. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

8 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Braga gdzie zobaczymy jeden z cudów portugalskiej architektury czyli kompleks Bom Jesus.

Przejazd na lotnisko w Porto.
Przelot do Polski z międzylądowaniem we Frankfurcie.
Powrót na miejsce zbiórki około północy.

ZAPISY I INFORMACJE kol. DAREK KOSIŃSKI tel.  731 143 100