Uroczyste obchody XX Dnia Związkowca

Uroczyste, jubileuszowe obchody XX Dnia Związkowca, święto wszystkich Członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, organizowane każdego roku przez Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP, w tym roku zostały zorganizowane razem z uczelnianą organizacją ZNP w Uniwersytecie Śląskim. Patronat nad uroczystością objęli prof. dr hab. Ryszard Koziołek, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Sławomir Broniarz, Prezes ZNP.

To był dla nas zaszczyt i przyjemność gościć wszystkich na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Wśród Gości, oprócz Honorowych Patronów, m.in. prof. Witold Kurowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, prof. Jacek Górecki, Rzecznik Praw i Wartości Akademickich UŚ, Janusz Szczerba, Prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, Wacław Czerkawski, Przewodniczący Rady OPZZ Województwa Śląskiego oraz wielu innych znamienitych Osób i Działaczy oraz Członków i Emerytowanych Członków Związku. Uroczystość prowadzili Aneta Mastalerz – Wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP oraz Błażej Mądrzycki – Wiceprezes Rady Uczelnianej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Była to także okazja do złożenia życzeń oraz wręczenia odznaczeń, nagród i podziękowań dla Działaczy i Członków Związku. Uniwersytet Śląski w Katowicach został uhonorowany tytułem „Przyjaciel ZNP”, tytuł odebrał Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek. Członkinie i Członkowie uczelnianej organizacji ZNP zostali odznaczeni Złotymi Odznakami ZNP oraz odznakami za 50 lat przynależności do ZNP. Wręczono także Podziękowania za współpracę z uczelnianą organizacją ZNP oraz Podziękowania dla Członków Rady Uczelnianej ZNP za aktywną działalność i zaangażowanie w pracę związkową. A na koniec wspaniały koncert Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego, perełki, którą powinniśmy się chwalić. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości oraz przyczynili się do jej zorganizowania.

Aneta Trojanowska