Wspólne pismo środowiska akademickiego do Prezydenta RP

Polskie środowisko akademickie po raz kolejny reaguje na „pogłębiające się niedofinansowanie, jeśli chodzi o wynagrodzenia w szkołach wyższych i instytucjach nauki”.

We wspólnym piśmie skierowanym do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy instytucje przedstawicielskie środowiska szkolnictwa wyższego i nauki oraz związki zawodowe zwracają między innymi uwagę na wzrastającą „frustrację oraz chęć rezygnacji z zawodu wielu młodych, wartościowych nauczycieli akademickich” oraz apelują o przeprowadzenie niezbędnego zwiększenia wynagrodzeń pracowników sektora szkolnictwa wyższego i nauki.

Wspólne pismo do Prezydenta RP w załączeniu

‼Przypominamy: „… na polskich uczelniach trwa akcja protestacyjna związków zawodowych.”

‼„… minimalne wynagrodzenie zasadnicze asystenta (3205 zł brutto) jest tylko o 195 zł brutto wyższe od płacy minimalnej).”

#protestszkolnictwa #naukatoniekoszt #naukatoinwestycja #rszwin